Unity Ders Videoları Kalıcı Olarak Ücretsiz Oldu

Unity Ders Videoları Kalıcı Olarak Ücretsiz Oldu

Oyun geliştirmek isteyen kişilerin kullandığı popüler oyun motorlarından biri olan Unity, normalde ücretli olarak sunduğu 350 saatlik premium ders videolarını ücretsiz yaptı.

Özellikle oyun geliştirmek isteyenlerin en çok merak duyduğu oyun motorlarından biri olan Unity, normalde ücretli olan premium ders videolarını kalıcı olarak ücretsiz yaptı. Bu videolar sayesinde oyun geliştirmek isteyen herkes, Unity oyun motorunu öğrenerek oyun dünyasına katılabilir.

Unity’nin premium dersleri aslına bakarsak geçtiğimiz mart ayında koronavirüs pandemisi nedeniyle 3 ay boyunca ücretsiz olmuştu. İsteyen her insanın videolara 3 ay boyunca ücretsiz bir şekilde ulaşabileceğini duyuran Unity, premium derslere gelen güzel geri dönüşlerin arkasından dersleri tamamen ücretsiz hale getirmeye karar verdi.

Unity Learn

350 saatten fazla dersi ücretsiz sunan Unity, oyun motorunu kullanarak konsol, PC ve son yılların popüler platformu mobilde oyun geliştirmenizi sağlayacak bilgiyi tüm kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde sunuyor. Oyun motorunun kendisini de ücretsiz bir şekilde sunan Unity, bu motoru kullanarak geliştirdiğiniz oyundan kazancınız 100 bin doları geçmediği sürece herhangi bir ücret de talep etmiyor. Derslerin normal fiyatı ise aylık 15 dolar idi. Bu da aktüel kur farkıyla 102₺ muadil geliyor.

Ücretsiz derslerle ilgili bir konuşma da yapan Unity,

“Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm dünyada milyonlarca insan işini kaybetti. Bizim topluluğumuzda da pek çok insanın bu durumdan etkilendiğini biliyoruz. Yeni iş olanakları için pek çok kişinin en hızlı şekilde yeteneklerini yenilemesi ve geliştirmesi gerekiyor.”

dedi.

Programlama başta olmak üzere animasyon, modelleme, ses, doku kaplamaları ve oyun optimizasyonu gibi bir oyun geliştiricinin dikkat etmesi gereken tüm konulara değinen Unity Premium derslerin tamamı İngilizce olarak anlatılıyor. Derslere hemen başlamak ister iseniz buraya tıklamanız yeterli :)


Yorumlar

There are no comments yet.

Mesaj alanı doldurulması zorunludur.
Markdown kopya kağıdı.


Haber bültenime abone olun

Aylık bültenime katılın ve yeni hikayeleri asla kaçırmayın.